AD Serisi
  • AD Serisi

AD Serisi


İkiz Pompalar
Açıklama :

“Eko Tasarım” işaretli sirkülasyon pompaları %80’e varan elektrik tasarrufu sağlar. Mas’ın ModulA pompalarıyla değiştirilen eski tip pompalar kısa süre içerisinde maliyetini amorti eder.
ModulA serileri ≤0,17 EEI değeriyle en üst kategori olan “Sınıfının En İyisi” ktategorisindedir. Verimlilik sınıfı D içerisindeki geleneksel kontrolsüz pompalara kıyasla, %80 ve üzeri bir enerji ve maliyet verimliliği sunar.
Interface Modülü ile pompanız hem günümüzün gereksinimleri, hem de gelecekteki ihtiyaçları için her türlü bina kontrol sistemine basit ve optimum şekilde entegre edilebilir. Remote adaptörü Wi-Fi özelliğine sahiptir ve akıll telefonlar ile pompa arasında kablosuz iletişime izin verir.
Kullanıcı dostu olan pompalar basit ve anlaşılır kumanda butonları ve ışıklı gösterimlere sahiptir.
Çeşitli çalışma koşullarına karşı en uygun çalışma modları Oransal İşletim Basıncı(PP) ile kontrol, sabit işletim basıncı (CP) ile kontrol, sabit devir sayısı (CS) ile kontrol paneli üzerinden rahatlıkla ayarlanabilir.
Pompa dahili bir elektrik motoru koruması ile donatılmıştır ve harici motor korumasına gerek yoktur.
Pompa bir arıza ve işletim mesajı ( ayarlanabilir) ile donatılmıştır.
Pompalar yüksek güvenlik gereken tesislerde tekli olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır.(pompa 1 veya pompa 2). Diğer pompa zamana ya da bir pompanın arızalanmasına bağlı olarak devreye girer.
Pompa soğuk su kullanımına uygundur.
Yıpranmaz, hassas yassı yataklar sayesinde sessiz bir çalışma sağlanır ve pompanın kullanım ömrü uzar. Sargının yüksek sıcaklıklara karşı dayanımı pompanın kullanım ömrünü uzatır ve yüksek sıcaklıklardaki akışkaların pompalanmasını sağlar.
Geliştirilmiş su girişi rotor bölmesinde yatakların hemen yağlanmasını sağlar ve küçük pompalarda işletime alma esnasında hava alma işlemine gerek kalmaz.
Otomatik bir basınç kontrolü değişken debilerde ekstra tasarruf sağlar.
İster ısıtma sirkülasyon pompaları, ister klima/soğutma uygulaması pompaları, isterse şebeke suyu pompaları olsun ModulA pompa ailesi hemen hemen tüm performans kategorileri ve kullanım alanları için uygun bir çözüm sunar.

Teknik Özellikler

Debi Aralığı (m³/h) : 0…72
Manometrik Yükseklik Aralığı (m) :  6…18
Çalışma Basıncı (bar) : 6-16
Akışkan Sıcaklığı (°C) : -10…110
EEI :  ≤0,17 – ≤0,22
Emme Flanşı : DN 40…DN 100
Basma Flanşı : DN 40…DN 100
Bağlantı Şekli : Flanşlı


Uygulama Alanları

Bina ısıtma sistemleri
Yerden ısıtma sistemleri
Boyler sistemleri
Isı eşanjörleri
Güneş enerji sistemleri
Toprak kaynaklı ısı pompası